Плануєте навчання за кордоном?

 • Бажаєте здобувати якісну освіту, але не впевнені, що зробите правильний вибір?
 • Ви чи ваша сім'я маєте сумніви що зможете усе правильно проаналізувати?  
 • Ми вам допоможемо і наголосимо на тих питаннях, які потрібно розглянути для прийняття остаточного рішення.
 • Ви вважаєте, що вирішити де, як, коли, і чи взагалі варто навчатися за кордоном — це важке питання?

Насправді все набагато легше. Хоча існує різномаїття напрямків та програм закордонного навчання, та описані нижче 5 кроків, які потрібно пройти перед поїздкою за кордон, вам допоможуть правильно підготовитися до цього важливого вчинку.

1 крок. Оберіть перш за все , чи потрібне саме вам навчання за кордоном?

Звісно, закордонна освіта є надзвичайно престижною, та чи потрібна вона вам?

 • Щоб визначитися з цим, обміркуйте такі питання: Чи готові Ви надовго залишити сім'ю та звичне коло спілкування?
 • Чи прийде вам до смаку культура незнайомої країни?
 • Чи зіграє роль саме навчання за кордоном у Вашому професійному і особистому розвитку?

Якщо на більшість запитань ви сказали “так”, то освіта за кордоном - для Вас. Якщо ж відповідей “ні” більше, то напевно вам потрібно проаналізувати свої прагненя, а лише потім обирати такий шлях.

Насправді, освіта за кордоном є беззаперечно перспективним та цікавим вибором, який дозволяє провести експеримент стати досвідченим студентом, але для цього потрібно ризикнути і змінити звичні умови існування.

2 крок. Потрібно вирішити, коли і де навчатися за кордоном.

Вибір, звичайно, нелегкий, адже варіантів, де навчатись є безліч. Перш за все потрібно визначити, який саме географічний напрямок вас приваблює. Як приклад, ви скоріше б поїхали у велике місто чи навпаки, у передмістя? Вас цікавить англійське чи інакше мовне середовище? Чи зіграє роль можливість вирушати у подорож на вікенд?
Коли ви відповісте на такого роду питання, то зможете проаналізувати свої очікування від місця майбутнього навчання. Тепер вперед його шукати!!!

Після того, як з місцем ви визначились, потрібно визначити, коли ви плануєте здобувати освіту. Традиційно, добре сплановувати такі рішення як мінімум за 9-12 місяців. Більшість навчальних програм передбачають подання заявок хоча б за 6 місяців до початку, тому краще мати час в запасі для підбору і вступу на бажану програму.

3 крок. Вибір навчальної закордонної програми.

Ви визначилися, коли та де бажаєте навчатися. Тепер, серед безлічі варіантів освітніх програм потрібно обрати, яка потрібна вам — літня короткострокова чи повна, розрахована на академічний рік.

При цьому, контакт бажано вести саме з людьми, які є представниками вибраної програми, адже вони зможуть надати докладну інформацію про ціну та перелік послуг, які включаються до навчання (проживання, харчування, трансфер тощо).

4 крок. Порадьтеся з батьками.

Розкажіть своїм батькам про свій вибір здобуття вищої освіти. Так як навчання у закордонних країнах є важливим рішенням, то діалог з сім'єю допоможе скласти план найбільш комфортно. Для цього не останню роль зіграє ваша готовність відповідати на батьківські запитання чи сумніви.

Що ж потрібно з батьками обміркувати?
По-перше, при пошуку роботи досвід міжнародного характеру буде вітатися. У сучасному світі, ринок праці глобалізується і удосконалюється, саме тому досвід навчання і стажування за кордоном дає студентам потрібні контакти і практику. До того ж, проживання далеко від дому теж дається в знаки — молоді люди стають більш самостійними, незалежними та відповідальними. Дехто лише мріє прожити в іншій країні певний час, а не просто приїхати на вихідні, але втілити це в життя є унікальною можливістю для студентів.
Ще одним позитивним моментом є те, що перебуваючи безпосередньо у мовному середовищі, знання іноземної мови стає беззаперечно якіснішим.

Які відповіді потрібно дати перш за все?

 • Які освітні програми найбільш цікаві для вас?
 • Як можна дізнатися про результати та досягнення попередніх випускників таких програм?
 • Чи безпечним і захищеним є дане місце навчання для життя?
 • Які варіанти житла доступні вам і яка їх вартість?
 • Чи допоможуть вам з пошуком житла чи вам самостійно доведться займатися цим питанням?
 • Який рівень житя у країні і які валютні курси?
 • Яку суму ви маєте можливість витрачати на розваги?
 • Чи виплачуються студентам стипендії?
 • Підсумувавши, чи є у вас фінансова можливість це все реалізувати?

5 крок. Фінансовий аспект закордонного навчання.

Фінансове питання викликає, напевно, найбільше дискусій у сім'ях студентів. Проте, не потрібно бути радикально налаштованими, адже закордонні програми передбачають варіанти фінансування навчання, наприклад такі, як різні гранти та стипендії. Про них слід потурбуватися завчасно і пошукати їх різновиди у кількох різних ресурсах.

Якщо фінансове питання ви вже вирішили, то необхідно спланувати свої постійні витрати і розставити пріоритети. Можливо є речі, на яких можна зекономити для отримання задоволення важливіших мрій (наприклад, поїхати в інше місто на екскурсію).