Лондонський аналітичний центр Legatum Institute склав рейтинг найбільш успішних країн світу в 2017 році в межах щорічного дослідження Prosperity Index

Експерти оцінювали 149 країн за вісьмома критеріями: економіка, освіта, охорона здоров'я, особиста свобода, безпека, можливості підприємництва, управління та соціальний капітал. Цього року, вперше за дев'ять років досліджень, рівень добробуту Європи перевищив показники Північної Америки.

Лідером рейтингу виявилася Норвегія, яка минулого року посідала друге місце. На сходинку нижче опустилася Нова Зеландія, яка в 2016 році була на першому місці. Третє місце, як і минулого року, посіла Фінляндія. У п'ятірці кращих також виявилася Швейцарія і Швеція, що зуміла піднятися з восьмого місця. Серед найбільш неблагополучних країн: Чад, Афганістан, Судан, Центральноафриканська Республіка та Ємен.

Україна порівняно з минулим роком опустилася на п'ять позицій і тепер посідає 112 місце. Найслабшими «місцями» країни назвали безпеку та медицину. У свою чергу кращою в країні експерти визнали освіту.

Топ-10 найбільш благополучних країн 

1. Норвегія

2.Новая Зеландія

3. Фінляндія

4. Швейцарія

5. Швеція

6. Нідерланди

7. Данія

8. Канада

9. Австралія

10. Велика Британія