Як свідчать історичні факти, Коріатовичі були родичами князів Великого князівства Литовського, які жили в XIV - початку XV століть. Брат князя Коріата - князь Великого князівства Литовського Ольгердас, у 1363 р. керував битвою біля р.Сині Води проти військ Золотої орди. Перемогти ворога йому допомогли чотири сини Коріата - Юрій, Олександр, Федір та Костянтин. На вдячність за підтримку в бою Ольгердас передав їм право на управління  усім Поділлям - землями між Дністром і  Дніпром. Так закінчилося правління монголо - татарської орди.

Становлення та утвердження міста як адміністративного центру Подільського краю припадає на період 1362 -1434 рр. в складі Великого Князівства Литовського. У литовський період Кам'янець є одним з найголовніших міст русько-литовського князівства. Брати Коріатовичі, по черзі правлячи Поділлям аж до 1393 року, зробили все для розбудови Кам'янця та зростання його населення. За часи їх правління місто отримало Магдебурзьке право, грамоту звільнення від податків на 20 років та захист від нападів татар.

За правління князя Юрія Коріатовича Кам'янець був значно укріплений. В цей період було сформовано середньовічну містобудівну структуру, розбудовано фортифікації, збільшено житлову забудову, побудовано муровані та дерев'яні православні та католицькі храми, які і до сьогодні збереглися в Старому місті Ідея скульптури  -  спорудження пам’ятника засновникам м.Кам’янця-Подільського князям Коріатовичам в центральній частині міста – увічнення та забезпечення глибокого осмислення історичного минулого та посилення уваги суспільства до сторінок історії міста.

Князі Юрій та Олександр Коріатовичі  - це захисники та творці міста.

Cпорудження пам’ятника засновникам м.Кам’янця-Подільського князям Коріатовичам в центральній частині міста заплановано з урахуванням збереження природного ландшафту.

Місця розташування пам’ятника - на розі вул. Князів Коріатовичів та вул. Огієнка з орієнтацією на центральну площу міста – майдан Відродження та Старе місто.

Матеріали памятника – скульптура – бронза

картуш та герб міста - бронза

постамент – червоний граніт

Заплановано  провести благоустрій території – це знесення малоцінної споруди з граніту. Додатково влаштувати тротуар з мощенням тротуарною плиткою. Встановити 2 світильники торшерного типу для додаткового освітлення майданчика біля пам'ятника а також встановити 2 прожектори для підсвічення пам'ятника в нічний час.