В Україні спостерігається бум на вирощування амаранту

Сьогодні, 12:10
18
 
 
В Україні спостерігається бум на вирощування амаранту
Фото: pinterest.com
Посіви амаранту

Бізнес-ідея вирощування і переробки амаранту захоплює все ширші кола вітчизняних фермерів. Для прикладу у 2017 році площа посівів амаранту в Україні становила 250 га, у 2018 році — 800 га, в цьому році — близько 4 тис. га, а в наступному прогнозується її зростання до 20 тис. га.

До 30 агрогосподарств в Україні є першопрохідниками амарантового бізнесу, у 2019 році до їх числа додалися ще 100, а 30 компаній зайнялися виробництвом амарантового масла, борошна, крупи, пластівців і іншої продукції з цієї рослини, пише pro-consulting.ua.

Причиною такого інтересу до амаранту став швидко зростаючий світовий ринок цієї культури, на якому перші отримають максимальні доходи. Тільки амарантового масла у світі продається на півмільярда доларів, а попит на нього зростає приблизно на 12% в рік.

А рослина амарант дійсно чудова. Головна його перевага полягає у високому вмісті лінолевої кислоти — найважливішої речовини для життєдіяльності нашого організму, яке бере активну участь в синтезі білків. Але це ще не все, в амарантовій олії багато сквалену — природного з'єднання, яке регулює ліпідний обмін і протидіє передчасному старінню організму. Раніше джерелом сквалена вважалися такі важкодоступні продукти, як печінка акули.

За словами фахівців, з одного гектара посівів амаранту збирають з середньому по дві тонни насіння, кожна з яких коштує на ринку близько тисячі доларів. Виробники олії зазвичай заздалегідь викуповують у фермерів весь майбутній урожай амаранту. Якщо ж поєднати в одному бізнесі вирощування амаранту і віджимання масла, то економічний ефект вийде ще більшим.

Читати по темі: Олександр Дуда — Амарант може стати Клондайком для бізнесу